Kinga Strychalska - Radca Prawny

Kinga Strychalska

Radca Prawny

Kinga Strychalska ukończyła studia prawnicze w 2012 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2013 – 2015 odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w toruńskich i trójmiejskich kancelariach.

W swojej praktyce zawodowej prowadzi sprawy z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa gospodarczego, tworzy i negocjuje umowy handlowe oraz reprezentuje Klientów w sporach sądowych przed sądami powszechnymi, w tym także w sprawach kredytów frankowych. Odpowiedzialna była za przeprowadzenie audytów i wdrożenie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (zwanego RODO) w wielu organizacjach.

W Kancelarii Kinga Strychalska zajmuje się prawem zobowiązań ze szczególnym uwzględnieniem umów konsumenckich, windykacją roszczeń majątkowych w zakresie działań polubownych, jak i przez prowadzenie sprawy na etapie postępowania sądowego, dochodzeniem roszczeń z tytułu czynów niedozwolonych.